لینک خرید فایل|تاثیر شخصیت پدر و مادر بر فرزندان|

شخصيت پدر و مادرها,تاثير رفتار پدر و مادر بر فرزندان,رفتارهاي ناخوشايند و تاثير گذار,تاثير رفتار بر روي فرزندان,رفتار والدينتاثیر شخصیت پدر و مادر بر فرزندان|34007320|nol40061240|
باری دیگر یکی دیگر از فایل ها با عنوان تاثیر شخصیت پدر و مادر بر فرزندان آماده دریافت می باشد برای دانلود به ادامه پست مراجعه نمایید.

در باب چگونگي شكل گيري شخصيت و عوامل مؤثر در آن بحث و گفتگو بسيار است . نظريه هاي متعددي در باب نقش و تأثير ، محيط اجتماعي ،‌ خانواده ، وارثت ، تعليم و تربيت و غيره مطرح شده است .
در زمينه نقش خانواده مي توان به نحوه برخورداري و رفتار والدين با فرزندان اشاره كرد . نحوه برخورد والدين تابع عوامل مختلفي است . اما يكي از آنها كه چندان مورد بحث و توجه قرار نگرفته است . نحوه رفتار و برخورد والدين با فرزندان در رديف سلسله مراتب يا تقدم و تأخر آنان مي باشد .
فرهنگ عمومي جامعه ايراني به گونه اي است كه خواسته يا ناخواسته جنسيت و جايگاه سني فرزندان را مورد توجه قرار مي دهد . نحوه برخورداري و اعطاء امتيازات و امكانات خانوادگي ( اعم از مادي و معنوي ) تابع اين فرهنگ است . كمي دقت در ترتيب فرزندان نشان مي دهد كه برخورد والدين با فرزند بزرگتر همان برخوردی نيست كه با فرزند دوم و سوم و … و آخري دارند . حتي سطح توقعات اعلان شده و نشده از فرزندان نحوه نظارت بررفتار ، اعطاء امكانات و امتيازات مادي و معنوي،شيوه تشويق و تنبيه ‌ميزان استقلال و آزادي يا درجه كنترل از هر بچه كاملاً متفاوت است . و اين فرهنگ رفتاري در خانواده سبب بروز تفاوتهاي فردي چشمگير و نيز شكل گيري شخصيت خاص در فرزندان هر خانواده مي شود . اين تفاوتها همواره آشكار بوده ، در عين حال كه به دليل اين اختلاف توجه جدي نمي شود . رفتار و شخصيت فرزند اول با دوم ( و اگر خانواده پرجمعيت باشد ) دومي با سومي ‌ سومي با چهارمي ،‌ و به عكس چهارمي با اولي و چهارمي با دومي و سومي كاملاً متفاوت است.اما دقيقا با كميت و كيفيت بر خورد والدين با انها مرتبط است به همين جهت وقتي اختلاف شديد رفتاري و اخلاقي ميان فرزندان يك خانواده مشاهده مي شود.برخي با تعجب زياد با آن بر خوردار مي كنند.در حالي كه اگر اين مساله ريشه يابي شود و دلايل آن ارزيابي گردد. اين حالت تعجب از ميان خواهد رفت.


مطالب دیگر:
📗تحقیق وصیت نامه امام خمینی (ره)📗تحقیق وصيت نامه سياسي‌ و الهي امام خميني (ره)📗تحقیق وظايف مسلمانان در زمان غيبت📗تحقیق زندگی نامه حضرت امام حسین (ع)📗تحقیق تحلیلی بر آخرالزمان و امام مهدى (ع)📗تحقیق وصایای علامه حلی به فرزندش فخرالمحققیق📗تحقیق ولادت باسعادت حضرت ولي عصر (ع) و سرگذشت مادر بزرگوارش📗تحقیق ولایت فقیه از دیدگاه امام خمینی (ره)📗تحقیق وحدت در جهان اسلام📗تحقیق ولايت فقيه حکومت اسلامی📗تحقیق دین یهودیت📗تحقیق نماز برترین عبادات📗تحقیق همزيستي انقلاب و نظام در انقلاب اسلامي📗تحقیق هشت حديث از امام رضا (ع)📗تحقیق همه چیز در مورد هجرت پيامبر (ص)📗تحقیق وظائف مسلمانان در برابر پيامبر📗تحقیق نمونه‏ هايى از اخلاق پيامبر (ص)📗تحقیق حضرت فاطمه (س) در روزهاى آخر زندگى📗تحقیق تحلیل وقف به زبان ساده📗تحقیق ولادت حضرت محمد (ص)📗تحقیق نظر اندیشمندان غرب در مورد قرآن📗تحقیق ميلاد پيامبر📗تحقیق اهمیت نظام خانواده در اسلام📗تحقیق تاثیر ثروت در رشد اسلام📗تحقیق تاثیر قرآن در زندگي بشر